понеделник, 13 март 2017 г.

Палачът на България от САЩ 94: Айтекин сгреши само веднъж

Известният френски съдия Жоел Киню, свирил на 3 световни първенства, коментира работата на Дениз Айтекин в мача между Барселона и ПСЖ в Шампионска лига.

В първия мач Барселона бе загубила с 0:4, но във втория победи с 6:1 и се класира на четвъртфинал. Според мнозина Айтекин е свирил тенденциозно в полза на каталунците в реванша.

Киню, който бе потърсен от "Le Parisien", не смята, че съдийството на германеца е било скандално и призна за само една негова сериозна грешка.

"Не мисля, че Маркиньос бе извършил фаул. Суарес преувеличи с падането си след незначителен контакт, което повлия на арбитъра. Такива действия на играча не трябва да предизвикват решения като това, което взе арбитърът", каза французинът.

Киню е известен в България с това, че предреши четвъртото ни място на Мондиал 1994. Тогава той си затвори очите за две явни дузпи в наша полза и така България не отиде на финал след 1:2.